Ceny bytů v ČR v závěru roku 2011 mírně klesly, ceny domů nepatrně vzrostly.

 

 

Jak odborníci Hypoteční banky tak Český statistický úřad se shodují na tom, že v posledním čtvrtletí roku 2011 oproti čtvrtletí předcházejícímu mírně klesly ceny bytů, zatímco domy mírně podražily.

 

Podle ukazatele HB Index činí rozdíl cen bytů v těchto čtvrtletích 1 %. Podle Hypoteční banky přitom není rozdíl mezi panelovými a cihlovými budovami. Tempo poklesu je rozdílné spíše mezi byty ve starších domech a v dokončených novostavbách. Ceny bytů v dokončených novostavbách klesaly rychleji. Ale i zde je rozdíl minimální. Průměrný pokles v regionech byl větší než pokles cen bytů pražských. Nejvýrazněji se projevil v Moravskoslezském kraji, nejméně na Zlínsku a na Vysočině.

 

Český  statistický úřad zaznamenal výraznější pokles cen bytů také mimo pražský region, a to o 1,6 %, v Praze o 0,2 %. Celorepublikový průměr je 0,9 %. Řeč je o cenách nabídkových.

 

Ukazatel HB Index staví na reálných odhadech tržních cen nemovitostí, pořízených kvůli hypotečnímu úvěru klienty Hypoteční banky.

 

Hypoteční banka si tento mírný pokles cen bytů oproti předchozímu čtvrtletí vysvětluje přetrvávající převahou nabídky nad poptávkou. Zvláště v Praze je patrné, že bez slev se byty prakticky nekupují.

 

Co se týče cen rodinných domů, ty sice v průběhu posledního čtvrtletí roku 2011 mírně stoupaly, avšak celoročně podle HB Indexu stagnovaly. Mírný růst cen v posledním čtvrtletí 2011 zaznamenala Hypoteční banka u tuzemských pozemků.

 

 

 

 

 

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu