České Budějovice – prodej bytů a cenový vývoj.

 

 

Českobudějovický trh s byty na prodej v minulosti rovněž zaznamenal pokles cen. I zde byly ceny na svém vrcholu v roce 2008 a od té doby např. ceny garsonek a bytů o velikosti 1+1 klesly v průměru o 200 tis. Kč.

 

Jinak lze českobudějovický trh s byty na prodej charakterizovat jako stabilní a zdravě se vyvíjející. Ceny se zde vyvíjí přirozeně, bez spekulativních výkyvů, které v některých jiných regionech republiky jsou přítomny. Ceny bytů v Českých Budějovicích rostou nejvýše o 2-3 % nad míru inflace. I do budoucna zde předpokládáme obdobný vývoj.

 

Některé prameny uvádí, že v roce 2011 ceny českobudějovických bytů na prodej vzrostly o zanedbatelné procento, jiné hovoří o nepatrném poklesu. Lze tedy konstatovat, že v průměru ceny bytů v tomto městě v roce 2011 stagnovaly.

 

Klesají spíše ceny větších bytů, čemuž se i tak prodávající brání,  při současné poptávce po bytech menších. Důvodem je, stejně jako i v jiných regionech, nedostatek disponibilních příjmů zájemců o bydlení a v souvislosti s tím i nižší zájem o hypotéky.

 

Ceny bytů o velikosti 1+1 jsou v současné době velmi diferencované v závislosti na lokalitě, obytné ploše, jejich stavu, na tom, zda se jedná o cihlový či panelový byt, zda se jedná o starší byt či novostavbu a také na typu vlastnictví. Pohybují se od 700 tis. Kč – 1,4 mil. Kč. Výběr je pestrý a v nabídce je těchto bytů přes stovku.

 

Bytů velikosti do 50 m? je přebytek, v průběhu realitní sezóny je jich v nabídce okolo tisícovky. Ceny proto mají klesající tendenci.

 

Ceny nových malometrážních bytů začínají nad 1 mil. Kč.

 

Obecně lze říci, že byty v dobré lokalitě a za dobrou cenu se i v této době prodávají v Českých Budějovicích dobře.

 

Do budoucna se nárůst cen bytů k prodeji v Českých Budějovicích neočekává, pravděpodobnější je spíše pokles cen nebo jejich stagnace. Pro tento předpoklad hovoří také rozvojové záměry okolních obcí, v nichž se za velmi příznivých podmínek rozprodávají parcely pro stavby rodinných domů. České Budějovice navíc stojí mezi ostatními srovnatelnými městy v Čechách na vrcholu co do objemu nabídky bytů na prodej.

 

 

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu