Hradec Králové – prodej bytů a cenový vývoj.

 

 

Za poslední tři roky ceny bytů k prodeji v Hradci Králové klesaly s tím, že poměrně značný byl rozdíl mezi poklesem cen bytů cihlových a panelových. Zatímco ceny cihlových bytů v centru města se snížily za toto období o 5 – 10 %, ceny panelových bytů klesly o 20 – 25 %.

Do naší analýzy vývoje realitního trhu je zahrnut také rok 2010, který přinesl v cenách stabilizaci. Následující rok pak ceny bytů doznaly v průměru sedmiprocentní pokles.

 

Nejdražší byty jsou v historickém centru města a také v cihlových domech v Malšovicích. Střední cenová kategorie se týká bytů např. na Okružní ulici a Benešově třídě. Nejlevnější byty k prodeji jsou na Slezském předměstí. Zde se dá pořídit panelový byt o velikosti 3+1 a v původním stavu za 1,25 mil. Kč.

 

Ceny nových bytů se pohybují od 27 – 30 tis. Kč/ m?. Tyto byty se však prodávají špatně. Obecně zájemci poptávají byty do hodnoty 2 mil. Kč.

 

Se snížení zájmu o koupi bytů stoupla poptávka po pronájmech. Objem poptávek po pronájmu bytu vzrostl v posledních letech o neuvěřitelných 200 – 300 %.

 

V ostatních městech Královéhradeckého regionu, např. v Třebechovicích pod Orebem, Novém Bydžově či Nechanicích se i v době růstu cen nabízely byty ke koupi za nižší ceny. Jedním z důvodů byla mimo jiné skutečnost, že poptávány byly především rodinné domy. O ně však v současné době není z finančních důvodů zájem, kupující preferují nižší investice do vlastního bydlení, tedy byty. V poslední době však byty v těchto městech z nabídky téměř vymizely a poptávka po nich tak převyšuje nabídku.

 

Jediným městem Královéhradeckého regionu, kde se dá pořídit byt za příznivou cenu, je Chlumec nad Cidlinou. Zájem je především o byty 1+1, které se nabízí za 600 – 800 tis. Kč, poptávka však převyšuje nabídku. Byt o velikosti 3+1 lze v Chlumci nad Cidlinou pořídit do 1,2 mil. Kč.

 

 

Byty na prodej v Hradci Králové a prodej bytů Královéhradeckém regionu, nabídky bytů k prodeji z ostatních regionů a inzerci bytů bez realitky a s realitní kanceláří najdete zde, na našem webu.

 

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu