Liberecko - cenové trendy u bytů na prodej

Ani Libereckému regionu se nevyhnul poměrně silný poklec cen bytů. I když v posledním roce vývoj cen stagnuje, nebyly v předchozích třech letech vyjímkou desetiprocentní poklesy za rok. V současné době se starší byty v Liberci prodávají na hladině 21.-22.000 za metr čtvereční. Ještě v roce 2010 se přitom prodávali i za 27.000 na metr.

Zatímco první tři měsíce v roce 2012 ceny bytů stagnovaly a kolísaly na změně +/- 1% v květnu naopak vzrostly o půl procenta, pravděpodobně díky vysokým očekáváním nově příchozích prodávající majitelů.

v současné době jsou na Liberecku nejdražší byty na horách - v Rokytnici a v Liberci. V Rokytnici s průměrem směrem nahoru hodně hýbají ceny nových rekreačních apartmánů.

Nejvíce naopak poklesly ceny bytů směrem na Chrastavu a Frýdlant. Kde jsou poklesy 10-15 %. Nejvíce v Novém Městě pod Smrkem. Ekonomická situace v tomto severním výběžku je bohužel neradostná, města byla orientována především na textilní průmysl, kterému se bohužel v dnešní konkurenci nedaří.

V dalších lokalitách ceny bytů víceméně stagnují a pohyby jsou v řádu procent. Díky menšímu počtu transakcí jsou navíc statistiky méně vypovídající, pokud zahrneme inflaci pak mírný růst cen bytů byl v těchto městech:Jablonec nad Nisou, Lomnice nad Popelkou, Nový Bor. Stagnaci či mírný pokles lze zaznamenat v: Semily, Železný Brod, Turnov.

Obecně pokud vezmeme meziroční srovnání a zahrneme inflaci, pak ceny bytů poklesly meziročně kolem 4-5%, což je oproti loňskému srovnání poloviční pokles, kdy ceny zažili desetiprocentní sešup.

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu