Ostrava – prodej bytů a cenový vývoj.

 

 

Ostravské byty na prodej doznaly v minulosti krkolomný vývoj, kdy Ostrava, Frýdek-Místek zažily během jednoho roku více než stoprocentní nárůst cen, když se na pracovním trhu objevila automobilka Hyundai v Nošovicích blízko nedalekého Frýdku – Místku. Následná ekonomická krize však negativně ovlivnila počet zakázek ostravských průmyslových podniků a ceny bytů pak postupně klesaly o 30% i více.

 

Garsonku nebo byt o velikosti 1+1 lze pořídit za cenu nižší než 500 tis. Kč. Panelové byty 4+1 ve čtvrti Dubina jsou dostupné za cenu pod 700 tis. Kč., ve čtvrti Poruba, která byla dříve hůře dostupná, stojí nyní družstevní byt 4+1 kolem 1,2 mil. Kč.

 

Mezi dražší lokality patří centrum města a čtvrti Zábřeh a Moravská Ostrava.

 

Ceny nově postavených bytů klesly o 25 % a pohybují se nyní okolo 30 tis. Kč/ m?. Zájem o nové byty je však mizivý. Např. z dokončených bytů projektu Nová Karolina, kterých je přes 200, se zatím podařilo prodat pouze několik z nich. V rámci ostatních projektů jsou dokončené byty v nabídce více než rok a prodalo se jich zatím jen 25 či 30 %.

 

Během prvního čtvrtletí roku 2012 v Ostravě výrazně převažuje nabídka bytů k prodeji nad poptávkou. Volných bytů na prodej i k pronájmu jsou v nabídce tisíce. Do budoucna tak lze očekávat další pokles cen, v lepším případě stagnaci.

 

 

Byty na prodej v Ostravě, nabídky bytů k prodeji z ostatních regionů a inzerci bytů bez realitky i s realitní kanceláří najdete jednoduše na našem serveru

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu