Vysočina – prodej bytů v Jihlavě, Třebíči a Pelhřimově a cenový vývoj.

 

 

Jihlava: byty na prodej

 

Jihlavský trh s prodejem bytů zaznamenal v posledních třech letech výrazný pokles cen. Cihlové byty v centru města zlevnily o 15 – 20 %, byty v panelových zástavbách až o 35 %.

 

Velký podíl na tomto poklesu cen mělo zřejmě také masivní propouštění v podnicích vázaných na automobilový průmysl a absence vzniku nových pracovních míst. V důsledku těchto hospodářsko ekonomických změn, při nichž oslabila poptávka po bydlení, klesly nejen ceny bytů k prodeji, ale také výše nájemného u pronajímaných bytů.

 

V současné době se ceny jihlavských bytů k prodeji pohybují kolem 20 tis. Kč/ m? a prozatím se na této hranici ustálily.

 

V současné době se realizuje výstavba nových bytových a rodinných domů, např. v Havlíčkově ulici, Na Dolině, Na Hosově a v Klavírce. Kromě započaté výstavby se plánuje výstavba dalších více než čtyř stovek nových bytů, které by měly být dokončeny v průběhu následujících 3 let. Nejvíce se bude stavět zřejmě v Havlíčkově ulici.

 

 

Třebíč: byty k prodeji

Poptávka po bytech na třebíčském realitním trhu je v současné době spíše slabší. Tomu by se měli přizpůsobit prodávající, kteří chtějí realitní obchod uskutečnit ve slušném časovém horizontu.

 

Byty o velikosti 2+1 se v současné době dají pořídit za cenu okolo 800 tis. Kč. Panelové byty o velikosti 3+1 a v původním stavu se v Třebíči prodávají i za 850 – 900 tis. Kč.

 

 

Pelhřimov: prodeje bytů

V Pelhřimově v posledních letech klesly ceny bytů k prodeji rovněž o 30 %. Průměrné příjmy v tomto regionu jsou pod celorepublikovým průměrem a zájemci o bydlení tak preferují pronájem před vlastním bydlením. Největší poptávka je po pronájmech menších bytů, u kterých se ceny nájemného pohybují od 3 – 6 tis. Kč (bez plateb za energie a služby). Nájemné ve větších bytech 3+1 a v bytech 4+1 převyšuje 8 tis. Kč.

 

 

Byty na prodej v Jihlavě, Třebíči, Pelhřimově, nabídky bytů k prodeji z ostatních regionů a inzerci bytů bez realitky i s realitní kanceláří najdete na našem webu.

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu