Zlín – prodej bytů a cenový vývoj.

 

 

Od roku 2008 klesly ceny bytů ve Zlíně, stejně jako v ostatních regionech, o 30 %. Zatímco v roce 2008 se standardní panelový byt o velikosti 3+1 pořídil za 1,8 mil. Kč, dnešní cena stejného bytu je 1,2 mil. Kč. V posledním roce se ceny bytů k prodeji více méně ustálily, meziroční pokles cen představoval 1 – 2 %. Také s ohledem na ceny nájemného, které v minulém období vzrostly, se do budoucna výraznější pád cen u bytů k prodeji neočekává.

 

Nejvyšší prodejní ceny jsou ve Zlíně za nové byty v centru města a za byty v cihlových domech u řeky. Nejlevněji se prodávají byty na Jižních svazích.

 

Ceny nových bytů ve Zlíně jsou od 27 tis. Kč/ m?.

 

Pokud se má nový byt prodat v rozumném časovém horizontu, pak je reálná cena do 25 tis. Kč/ m?. Ceny starších bytů se pohybují v průměru okolo 23,5 tis. Kč/ m?.

 

Garsonky, byty 1+1 a byty o velikosti cca 30 m? v panelové zástavbě lze pořídit přibližně za 800 tis. Kč. Těchto bytů k prodeji je však na zlínském trhu nedostatek.

 

Poptávány jsou především byty 2+1. Ti, kteří do nemovitostí investují za účelem dalšího pronajímání, mají zájem o byty 3+1 a větší byty, v nichž lze pronajímat jednotlivé pokoje studentům.

 

V Otrokovicích je na rozdíl od Zlína menších bytů (30 m?, garsonek a bytů 1+1) v nabídce dostatek a jejich ceny jsou oproti Zlínu přibližně o 100 tis. Kč nižší.

 

Nové byty se v Otrokovicích prodávají za ceny od 23 – 33 tis. Kč/ m?.

 

Projekty na výstavbu nových bytů jsou z důvodu hospodářského útlumu odloženy, a to jak ve Zlíně a Otrokovicích, tak v okolních městech – Luhačovice, Slavičín, Brumov- Bylnice.

 

Průměrná doba prodeje bytů ve Zlínském regionu se prodloužila na 7-11 týdnů.

 

 

Byty na prodej ve Zlíně, prodej bytů a nabídky bytů k prodeji z ostatních regionů a inzerci bytů bez realitky najdete na našem serveru.


 

 

 

Kam dál:

Realitní poradenství, o nás, makléři:

Domy, rodinné, rekreační domy a jiné:

  • Vyberte si z nabídky rekreačních domů, apartmánů, Chaty a chalupy k pronajmutí

Pozemky nabídka, prodej:

Hledám byt

Hypoteční kalkulačka:

Cena nemovitosti:
Vlastní zdroje:
Doba splácení: let
Úroková sazba: %
Úvěr:  
Měsíční splátka:  
Celkem zaplatíte:  
  = Počítej =

Kontakt: spravce@prodejbytu.com


Hledej byt na prodej v okrese:
Prodej bytu